Palant, Baseball i Softball w Polsce

Fragment meczu Baseballu
Mimo iż Palant i Baseball to różne dyscypliny, z kilku powodów, postanowiłem umieścić je w jednym artykule. Wiele osób ze środowiska zapewne nie zgodzi się z utożsamianiem obydwu dyscyplin. I zapewne będą mieli rację, nie mniej jestem zwolennikiem teorii Normana Davisa, o której słów kilka w dalszej części niniejszego artykułu .
Czytaj dalej
466 odsłon
0 komentarze

Lacrosse - sport inny niż wszystkie

foto. Marta Dziekańska (http://www.poznanhussars.pl)
Nazwa sportu pochodzi z języka francuskiego i oznacza "zakrzywiony kij". Sama dyscyplina ma korzenie indiańskie, i jest jedyną dyscypliną w której amerykańscy Irokezi posiadają własną reprezentacje. Zasady gry w lacrosse zostały ustalone w drugiej połowie XIX wieku w Kanadzie, gdzie sport ten otrzymał miano narodowego.  
Czytaj dalej
109 odsłon
0 komentarze

Polskie siły w piłce ręcznej

fot. PAP/EPA
Piłka ręczna, należy do czołówki gier zespołowych uprawianych w Polsce. Popularnością ustępuję jedynie piłce nożnej, siatkówce i koszykówce – mimo iż w piłce ręcznej świętowaliśmy o wiele większe sukcesu. W Polsce piłka ręczna boryka się z tymi samymi problemami na jakie napotykają miłośnicy innych sportów – brak zaplecza i finansów.
Czytaj dalej
83 odsłon
0 komentarze

Hokej na trawie - sport na lato

foto. KS Polonia Skierniewice (https://pl-pl.facebook.com/PoloniaSkierniewice/)

Czym jest hokej nie trzeba nikomu tłumaczyć, każdy chyba słyszał o zimowej odmianie hokeja wypromowanej przez północnoamerykańską ligę NHL. Warto pochylić się nad równie, a w niektórych regionach świata nawet bardziej popularną, odmianą hokeja, który w wielu krajach musi mierzyć się ze znacznie silniejszymi dyscyplinami sportu.

Czytaj dalej
141 odsłon
0 komentarze

Ultimate frisbee - zagraj dyskiem

Foto. Frisbee.pl

W miastach coraz częściej można spotkać różne sposoby spędzania wolnego czasu. Coraz większa popularnością zwłaszcza na Śląsku cieszy się gra nazywana Ultimate frisbee. Jak nazwa wskazuje, do gry niezbędny jest plastikowy dysk zwany frisbee. W przypadku odmiany ultimate – dysk ma inne proporcje niż standardowe frisbee.

Czytaj dalej
183 odsłon
0 komentarze

Logowanie