Puchar Starosty Rawskiego dla GLKS-u

2019.07.14 GLKS Wołucza 5:1 Wola Wola Chojnata
W meczu finałowym o Puchar Starosty Rawskiego spotkały się drużyny GLKS-u Wołucza oraz Wola Wola Chojnata. Mecz zapowiadał się bardzo interesująco, a dodatkowa okoliczność dodawała mu charakteru. Po 8 latach z pracy z klubem pożegnać się miał dotychczasowy trener Waldemar Stasiewicz.
Czytaj dalej
543 odsłon
0 komentarze

Wola Wola Chojnata uległa w dogrywce!

2019.07.14 GLKS Wołucza 5:1 Wola Wola Chojnata
W niedzielę 14 lipca w Wołuczy rozegrano spotkanie finałowe w rozgrywkach o Puchar Starosty Rawskiego. Naprzeciwko siebie stanęły GLKS Wołucza (Skierniewicka Klasa Okręgowa) i Wola Wola Chojnata (Skierniewicka Klasa A).
Czytaj dalej
664 odsłon
0 komentarze

Sobpol Konopnica nie podołała w półfinale

2019.07.07 GLKS Wołucza 4:0 Sobpol Konopnica

 W miniony weekend w Półfinale Pucharu Starosty spotkały się drużyny LKS Sobpol Konopnica oraz GLKS Wołucza. Mimo iż drużyna z Konopnicy była skazana na porażkę, nie zamierzała łatwo się poddawać.

Czytaj dalej
598 odsłon
0 komentarze

Pierwszy półfinał dla GLKS Wołucza

2019.07.07 GLKS Wołucza 4:0 Sobpol Konopnica

Półfinały Pucharu Starosty Rawskiego, już za nami. W pierwszym meczu zmierzyły się drużyny GLKS Wołucza oraz LKS Sobpol Konopnica. W meczach pucharowych najmniejsze potknięcie eliminuje cię ze zdobycia najważniejszego celu.

Czytaj dalej
969 odsłon
0 komentarze

Korona Stary Dwór nie sprawiła niespodzianki!

2019.07.07 Korona Stary Dwór 0:2 Wola Wola Chojnata
W półfinale Pucharu Starosty Rawskiego, Korona Stary Dwór musiała uznać wyższość dzisiejszego rywali tj. Woli Wola Chojnata. Mimo iż Korona była zespołem niżej notowanym, nie stała na straconej pozycji.
Czytaj dalej
702 odsłon
0 komentarze

Wola Wola Chojnata w Finale Pucharu Starosty Rawskiego 2019

2019.07.07 Korona Stary Dwór 0:2 Wola Wola Chojnata
W pierwszą niedziele lipca Wola Wola Chojnata rozegrała mecz w ramach rozgrywek o Puchar Starosty Rawskiego. Spotkanie zostało rozegrane o godzinie 14:00 w Wołuczy, a przeciwnikiem Woli była Korona Stary Dwór.
Czytaj dalej
771 odsłon
0 komentarze

Palant, Baseball i Softball w Polsce

Fragment meczu Baseballu
Mimo iż Palant i Baseball to różne dyscypliny, z kilku powodów, postanowiłem umieścić je w jednym artykule. Wiele osób ze środowiska zapewne nie zgodzi się z utożsamianiem obydwu dyscyplin. I zapewne będą mieli rację, nie mniej jestem zwolennikiem teorii Normana Davisa, o której słów kilka w dalszej części niniejszego artykułu .
Czytaj dalej
997 odsłon
0 komentarze

Lacrosse - sport inny niż wszystkie

foto. Marta Dziekańska (http://www.poznanhussars.pl)
Nazwa sportu pochodzi z języka francuskiego i oznacza "zakrzywiony kij". Sama dyscyplina ma korzenie indiańskie, i jest jedyną dyscypliną w której amerykańscy Irokezi posiadają własną reprezentacje. Zasady gry w lacrosse zostały ustalone w drugiej połowie XIX wieku w Kanadzie, gdzie sport ten otrzymał miano narodowego.  
Czytaj dalej
364 odsłon
0 komentarze

Polskie siły w piłce ręcznej

fot. PAP/EPA
Piłka ręczna, należy do czołówki gier zespołowych uprawianych w Polsce. Popularnością ustępuję jedynie piłce nożnej, siatkówce i koszykówce – mimo iż w piłce ręcznej świętowaliśmy o wiele większe sukcesu. W Polsce piłka ręczna boryka się z tymi samymi problemami na jakie napotykają miłośnicy innych sportów – brak zaplecza i finansów.
Czytaj dalej
319 odsłon
0 komentarze

Hokej na trawie - sport na lato

foto. KS Polonia Skierniewice (https://pl-pl.facebook.com/PoloniaSkierniewice/)

Czym jest hokej nie trzeba nikomu tłumaczyć, każdy chyba słyszał o zimowej odmianie hokeja wypromowanej przez północnoamerykańską ligę NHL. Warto pochylić się nad równie, a w niektórych regionach świata nawet bardziej popularną, odmianą hokeja, który w wielu krajach musi mierzyć się ze znacznie silniejszymi dyscyplinami sportu.

Czytaj dalej
681 odsłon
0 komentarze

Ultimate frisbee - zagraj dyskiem

Foto. Frisbee.pl

W miastach coraz częściej można spotkać różne sposoby spędzania wolnego czasu. Coraz większa popularnością zwłaszcza na Śląsku cieszy się gra nazywana Ultimate frisbee. Jak nazwa wskazuje, do gry niezbędny jest plastikowy dysk zwany frisbee. W przypadku odmiany ultimate – dysk ma inne proporcje niż standardowe frisbee.

Czytaj dalej
547 odsłon
0 komentarze

Logowanie