Korona Stary Dwór nie sprawiła niespodzianki!

2019.07.07 Korona Stary Dwór 0:2 Wola Wola Chojnata
W półfinale Pucharu Starosty Rawskiego, Korona Stary Dwór musiała uznać wyższość dzisiejszego rywali tj. Woli Wola Chojnata. Mimo iż Korona była zespołem niżej notowanym, nie stała na straconej pozycji.

Skład Korony i początek meczu!

Korona Stary Dwór rozpoczęła mecz w następującym składzie: Bramkarz: Paweł Domiński; Obrońcy: Kamil Stolarczyk, Krzysztof Skura, Wojciech Stankiewicz, Dawid Lula; Pomocnicy: Dawid Zagawa, Paweł Stępniak, Sebastian Rymarczyk, Radosław Stępniak; Napastnicy: Kamil Ciężkowski, Dawid Kłos; Rezerwowi: Tomasz Bystrosz, Paweł Rymarczyk, Dariusz Łopatka, Piotr Pawlak, Bogusław Król, Daniel Lechowski, Mateusz Gutkowski.

W pierwszej rundzie Pucharu Starosty Rawskiego, Korona Stary Dwór sprawiła niespodziankę eliminując faworyzowaną Mazovie Rawa Mazowiecka. W dzisiejszym spotkaniu przeciwko drużynie grającej o klasę rozgrywkową wyżej, Korona była stawiana w roli „Kopciuszka".
Już po pierwszych minutach meczu było jasnym że to zespół gości będzie prowadził grę. Zawodnicy Korony Stary Dwór, tak jak się spodziewano, skoncentrowali się na grze z kontry. Była to bardzo dobra taktyka, która mogła dać gospodarzom zwycięstwo. W 12` Dawid Kłos otrzymał długie podanie z środka pola, dogonił piłkę kilka metrów przed linią końcową boiska. Napastnik Korony uderzał z bardzo ostrego kąta i futbolówka wylądowała na poprzeczce bramki rywali. Piłkę dobijał jeszcze Kamil Ciężkowski, ale bramkarz gości stał w odpowiednim miejscu i nie miał problemów z obroną.

Przez kilka minut Korona nie mogła wydostać się z własnej połowy. Po odbiorze piłki w środku pola, zawodnik Woli fauluje piłkarza Korony. Do rzutu wolnego podchodzi Krzysztof Skura, który chcąc zaskoczyć bramkarza uderzył bezpośrednio na bramkę. Golkiper gości miał problemy ze złapaniem piłkę. Okazję próbował wykorzystać Dawid Kłos, sięgając piłkę czubkiem głowy, ale ta ostatecznie wychodzi poza boisko.

Proste błędy i straty bramkowe!

W 21' Kamil Stolarczyk, wznawia grę z autu wrzucając na głowę swojego napastnika, ale ten uderza tuż nad poprzeczką.​ W 35` poważne nieporozumienie na linii bramkarz, obrońca i Korona traci pierwszą bramkę. Mimo przewagi gości, Korona się nie poddawała. Piłkarze ze Starego Dworu świetnie prowadzili ataki w bocznej strefie boiska, już chwilę po wznowieniu Paweł Stępniak dogrywa piłkę z lewej strony boiska na 11 metr. Futbolówkę przejmuje Kamil Ciężkowski i oddaje groźny strzał, niestety znów nie udaje się zdobyć bramki.
W drugiej części spotkania Korona zwolniła grę. Brak siły na pełne 90 minut spowodowało utratę kolejnej bramki. Tym razem po świetnym uderzeniu z rzutu wolnego. Mecz mógłby stać się ciekawszy, gdyby tuż przed końcem okazję do zdobycia bramki wykorzystał Dawid Kłos. Napastnik Korony otrzymał prostopadłe podanie, po którym wyszedł sam na sam z bramkarzem, ale przegrał pojedynek. Do końca meczu przeprowadzono jeszcze kilka akcji ale bez większego znaczenie i bez efektu bramkowego.

Koniec przygody z Pucharem!

Mecz pomiędzy Koroną Stary Dwór a Wolą Wola Chojnata zakończył się wynikiem 0:2.Korona w tym roku pożegnała się z Pucharem Starosty, do rozgrywek powróci za rok i być może wtedy będzie miała więcej szczęścia. Czego jej życzymy.