Pierwszy półfinał dla GLKS Wołucza

2019.07.07 GLKS Wołucza 4:0 Sobpol Konopnica 2019.07.07 GLKS Wołucza 4:0 Sobpol Konopnica

Półfinały Pucharu Starosty Rawskiego, już za nami. W pierwszym meczu zmierzyły się drużyny GLKS Wołucza oraz LKS Sobpol Konopnica. W meczach pucharowych najmniejsze potknięcie eliminuje cię ze zdobycia najważniejszego celu.

GLKS Wołucza faworytem spotkania!

Drużyna GLKS Wołucza wyszła w następującym składzie: Bramkarz: Szymon Żotkiewicz; Obrońcy: Marcel Zieliński, Maciej Dębski, Adrian Koper, Artur Walendzik; Pomocnicy: Dawid Augustyniak, Bartłomiej Cechniak, Patryk Dębski, Mateusz Warulik; Napastnicy: Dominik Bińkowski, Bartłomiej Walendzik; Rezerwowi: Igor Gawlik, Szymon Dudek, Mateusz Grzejszczak, Jakub Popczyk, Andrzej Olewiński

Zespół GLKS Wołucza był zdecydowanym faworytem tego spotkania. Piłkarze z Wołuczy występując na co dzień w klasie okręgowej, nie mieli trudności z tworzeniem kolejnych sytuacji. Wiele do życzenia pozostawiała natomiast skuteczność.W pierwszych dziesięciu minutach gry było widać ogromną przewagę gospodarzy. Jako pierwszy bombardowanie bramki Konopnicy rozpoczął Dawid Augustyniak, który mocno uderzył z szesnastego metra ale został zablokowany przez obrońce Sobpolu. Przez kilka kolejnych minut drużyna GLKS-u Wołucza miała kilka rzutów rożnych, których nie potrafiła wykorzystać. W jednej z kolejnych akcji, piłkarz Wołuczy oddaje strzał, bramkarz Konopnicy wyrzuca piłkę przed siebie, do futbolówki dopada Dominik Bińkowski i oddaje lekki strzał tuż nad leżącym golkiperem.W ostatniej chwili futbolówkę z linii bramkowej wybija jeden stoper gości.

Końcówka pierwszej i początek drugiej połowy!

Warto pochwalić Dawida Augustyniaka który w tym meczu duży ciężar gry z przodu brał na siebie, był najbardziej aktywną osobą na boisku. To właśnie Dawid obsłużył idealnym, prostopadłym podaniem Bartłomieja Walendzika, który oddał strzał z bardzo dobrej pozycji i naprawdę zabrakło niewiele do zdobycia bramki. W 34` gry w rolę asystenta wciela się wcześniej wspomniany Dawid Augustyniak. Pomocnik GLKS-u Wołucza podaje po ziemi w głąb pola karnego, do lepiej ustawionego Patryka Dębskiego, który prostym strzałem pokonuje bramkarza gości. Tym samym wpisuje się na listę strzelców a GLKS Wołucza obejmuje prowadzenie. W końcówce Wołucza nadal przeważała i oddawała strzały. Wynik mógł ulec zmianie lecz na pustą bramkę nie trafia Artur Walendzik, uderzył tak mocno że piłka wylądowała na poprzeczce. Kilka chwil po tej akcji sędzia zakończył pierwszą połowę spotkania.

W drugiej części zawodnicy gospodarzy oddawali bardzo dużo strzałów z dystansu, które mogły zagrozić bramce przeciwnika. Strzelającymi byli: Dawid Augustyniak, Artur Walendzik, Patryk Dębski, Jakub Popczyk. W kolejnych akcjach dobrze spisywał się natomiast bramkarz Konopnicy, który obronił sytuację sam na sam z Jakubem Popczykiem, następnie wyłapał dwa silne i bardzo precyzyjne strzały Dawida Augustyniaka.

Trzy razy Jakub Popczyk!

Przyjezdni w końcówce opadali z sił co było bardzo widoczne. Bardzo dobrą zmianę dał Wołuczy Jakub Popczyk. W jednej z pierwszych swoich akcji, uderzył z ostrego konta trafiając w poprzeczkę. Piłka powróciła na pole gry, a tam przejął ją Patryk Dębski, który ponownie odegrał do Jakuba Popczyka, rezerwowy Wołuczy uderzeniem z woleja, umieszcza piłkę tuż przy samym słupku, podnosząc wynik spotkania na 2:0.  Niespełna pięć minut później, Jakub poszedł za akcją i zdobywa kolejną bramkę dostawiając głowę. Wynik na 4:0 podwyższył Dominik Bińkowski po prostopadłym podaniu od Jakuba Popczyka. Wynik do końca meczu nie uległ zmianie. Zawodnikom GLKS Wołucza gratulujemy awansu do Finału Pucharu Starosty.