Puchar Starosty Rawskiego dla GLKS-u

2019.07.14 GLKS Wołucza 5:1 Wola Wola Chojnata
W meczu finałowym o Puchar Starosty Rawskiego spotkały się drużyny GLKS-u Wołucza oraz Wola Wola Chojnata. Mecz zapowiadał się bardzo interesująco, a dodatkowa okoliczność dodawała mu charakteru. Po 8 latach z pracy z klubem pożegnać się miał dotychczasowy trener Waldemar Stasiewicz.

Zwycięski skład GLKS-u Wołucza 

GLKS Wołucza finałowe spotkanie rozpoczęło w następującym składzie: Bramkarz: Marcin Łuczyński; Obrońcy: Adrian Koper, Alek Stankiewicz, Paweł Czyż, Maciej Dębski; Pomocnicy: Dominik Bińkowski, Bartłomiej Cechniak, Marcel Zieliński, Jakub Mierzejewski; Napastnicy: Dawid Augustyniak, Patryk Dębski; Rezerwowi: Przemysław Kopczyński, Szymon Żotkiewicz, Kamil Seliga, Rafał Bednarek, Jakub Popczyk, Mateusz Grzejszczyk, Artur Walendzik, Bartek Walendzik, Igor Gawlik.
Mecz rozpoczął się bardzo spokojnie, drużyna Wołuczy budowała swoje akcje od linii obrony. Wola podjęła się taktyki gry z kontry. Podopieczni Waldemara Stasiewicza mieli kilka dogodnych sytuacji już w 4` piłkę do bramki skierować mógł Maciej Dębski, lecz strzał przeleciał nad poprzeczką. W kolejnej akcji świetnym prostopadłym podaniem popisał się Jakub Mierzejewski, który dograł piłkę do Dominika Bińkowskiego, który wyszedł sam na sam z bramkarzem gości. Dominik chciał minąć golkipera Woli, który jednak zdołał wybić mu piłkę spod nogi. W 27` spotkania piłkarze z Wołuczy tracą bramkę na 1:0. W końcówce pierwszej części dwa dobre strzały oddał Dawid Augustyniak, ale jeden przeleciał obok lewego słupka bramki. A drugi został wyłapany przez golkipera z Woli.

Druga połowa i dogrywka 

Po upływie kwadransa drugiej części spotkania, zdeterminowani zawodnicy Wołuczy doprowadzają do wyrównania. Długą piłkę za plecy obrońców posyła Paweł Czyż, najszybciej do piłki dobiega Artur Walendzik i płaskim strzałem w dalszy róg bramki umieszcza piłkę w siatce. Gra po tej bramce przez długi okres czasu toczyła się w środku pola. W 76` drugą żółtą a w konsekwencji czerwona kartkę dostaje Patryk Dębski. Grając w 10 zespół Wołuczy cofnął się pod pole karne, a zawodnicy Woli zaczęli atakować. Do końca podstawowego czasu gry nic się nie zmieniło.

To już jest koniec! 

Przystępując do dogrywki zespół Wołuczy cofnął się i wyczekiwał na odpowiedni moment kiedy mogą zaatakować. W 97` po akcji w bocznej strefie boiska piłkę otrzymuje Rafał Bednarek. Pomocnik gospodarzy dogrywa do Pawła Czyża, który spokojnie przyjmuje w polu karnym i spokojnie umieszcza piłkę w bramce, dając Wołuczy prowadzenie. Kilka minut później to Rafał Bednarek został obsłużony świetnym, długim podaniem. Decyduje się na strzał zza pola karnego, piłka wpada po długim słupku wprost do bramki. Minutę później kolejną dwójkową akcje rozegrali Paweł Czyż oraz Rafał Bednarek. Tym razem w rolę asystującego wcielił się Paweł, a akcje z zimną krwią wykończył Rafał, dla którego była to druga bramka tego dnia. Ostatnią bramkę zdobył Jakub Popczyk który po strzale swojego kolegi z zespołu dobiega do odbitej piłki. Mija bramkarza i wbija futbolówkę do pustej bramki. Przyklepując tym samym wynik oraz zwycięstwo w tym meczu.
Piłkarzom Wołuczy gratulujemy zwycięstwa w pucharze. Pokazania charakteru w całym meczu jak i całym turnieju, grając w 10 pokazali że można zrobić coś wielkiego. Zwycięstwa życzymy też w przyszłym roku!
Podobne wpisy
 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Masz już konto? Zaloguj się tu
Gość
środa, 28 październik 2020
Jeśli chcesz się zarejestrować, prosimy wypełnić następujące pola: nazwa użytkownika i imię i nazwisko.

Logowanie