Wola Wola Chojnata w Finale Pucharu Starosty Rawskiego 2019

2019.07.07 Korona Stary Dwór 0:2 Wola Wola Chojnata
W pierwszą niedziele lipca Wola Wola Chojnata rozegrała mecz w ramach rozgrywek o Puchar Starosty Rawskiego. Spotkanie zostało rozegrane o godzinie 14:00 w Wołuczy, a przeciwnikiem Woli była Korona Stary Dwór.

Skład Woli Wola Chojnata!

Drużyna Woli Wola Chojnata wyszła w następującym składzie: Bramkarz: Karol Kozera; Obrońcy: Łukasz Kozera, Emil Dobrosz, Dominik Chrzanowski, Cezary Dulewicz; Pomocnicy: Cezary Malczewski, Piotr Górski, Kamil Rokitka, Mateusz Kociszewski; Napastnicy: Ernest Lechański, Adrian Augustowski; Rezerwowi: Kamil Górecki, Przemysław Mirgos, Jakub Grabski, Dominik Dobrosz, Dominik Bujak.

Zespół z Woli Chojnaty występujący na co dzień w Skierniewickiej Klasie A był zdecydowanym faworytem tego starcia. Już w pierwszych minutach było widać przewagę i różnicę w prowadzeniu gry. Wola grając dużo lepiej piłką stwarzała sobie sytuacje po sytuacji , niestety brakowało skutecznego wykończenia.

W 8' dobrze zapowiadająca się akcja gości zostaje zakończona strzałem groźnym strzałem Adriana Augustowskiego. Uderzenie minimalnie minęło lewy słupek bramki. Drużyna z Woli Chojnata częściej była w posiadaniu piłki i to ona prowadziła grę na połowie przeciwnika. Nie można też niczego odebrać grającym tam obrońcą którzy świetnie radzili sobie z atakami przeciwnika.Niespełna kilka minut później, kolejną składną akcje przeprowadzają piłkarze Woli Wola Chojnata. Błąd w grze defensywnej popełnia jeden z obrońców Korony, piłkę przejmuję Piotr Górski, niestety zawodnik Woli chcąc pokonać bramkarza gospodarzy, uderza bardzo mocno i bardzo niecelnie.

Decydujące bramki dla Woli!

Przez chwilę inicjatywę przejęła Korona, na szczęście drużyna z Woli Chojnaty wyszła z tego obronną ręką. W 23`przy narożniku pola karnego zostaje sfaulowany Adrian Augustowski i to sam poszkodowany wykonuje rzut wolny. Napastnik Woli dogrywa idealnie do dobrze ustawionego Ernesta Lechańskiego, który wyskoczył najwyżej w polu karnym i strzałem głową uderzył na bramkę Korony, ale piłka minimalnie minęła słupek.

W 35' po kolejnym stałym fragmencie gry, nieporozumienie między bramkarzem a obrońcą Koroniarzy wykorzystuje Ernest Lechański. Stojący w odpowiednim miejscu, dokłada nogę do nadlatującej piłki i daje prowadzenie swojej drużynie. Jeszcze przed przerwą Wola Wola Chojnata miała idealną okazję do zdobycia drugiej bramki, ale piłka po strzale Kamila Rokitki, minimalnie minęła prawy słupek bramki
przeciwników.

W drugiej połowie na placu gry zameldował się Dominik Bujak, który ożywił grę Woli, wprowadzając sporo zamieszania pod bramką przeciwników. Niestety nie udało mu się dzisiaj zdobyć bramki. W 78` meczu zespół Woli ma rzut wolny przed polem karnym do piłki podchodzi Emil Dobrosz. Obrońca Woli popisuje się sprytem uderzając bezpośrednio na bramkę, w miejsce nieosłaniane przez mur Korony. Zasłonięty golkiper nie widział piłki w efekcie czego, futbolówka wpadała do bramki

Wola w finale Pucharu Starosty Rawskiego 2019!

​Nie można też zapomnieć o próbie strzału z ostrego kąta Mateusza Kociszewskiego. Piłka uderza w słupek i wraca na pole gry, ale bez większych konsekwencji dla Korony. Zawodnicy Woli Wola Chojnata do końca meczu oddali jeszcze kilka mniej groźnych strzałów, ale wynik nie uległ zmianie. Tym samym LKS Wola Wola Chojnata pokonuje zespół Korony Stary Dwór 2:0 i to oni zmierzą się w finale Pucharu Starosty ze zwycięzcą drugiego półfinału GLKS-em Wołucza.