Dlaczego powstały SportoweBlogi.pl


HokeistaPrzez wiele lat prowadziłem stronę internetową Klubu Sportowego. W klubie byłem nie tylko zawodnikiem i kibicem ale też administratorem. Nie zawsze miałem czas lub ochotę na śledzenie wydarzeń i ich aktualizację. Byłe lepsze i gorsze sezony, podczas których na stronie klubowej ukazywały się mniej lub więcej nowych artykułów.

Przez te wszystkie lata, w sieci powstawało mnóstwo nowych stron klubowych, na których młodzi administratorzy pisali wiadomości o osiągnięciach ulubionej drużyny. W pewnym momencie, tak jak autor tego wpisu, zderzyli się z przeszkodami na które nie byli gotowi. Strony upadały, odżywały i znów upadały.  W całym okręgu piłkarskim z którego pochodzę, na ponad 50 klubów jest tylko 5 funkcjonujących stron. Kilka klubów publikuje wiadomości na portalach społecznościowych i to wszystko. Brak serwisów klubowych stał się bodźcem do stworzenia takiego miejsca jak SportoweBlogi.pl. Każdy może zostać autorem, napisać jeden artykuł w ciągu miesiąca i nie martwić się że serwis zniknie z internetu, że trzeba opłacić domenę czy hosting.

Chciałem stworzyć miejsce, gdzie kibice będą mieli dostęp do informacji sportowych, których musieliby szukać w kilkudziesięciu miejscach w sieci. Gdzie Kluby będą mogły prowadzić własne strony bez ponoszenia dodatkowych kosztów z możliwością reklamowania sponsorów. Gdzie młodzi ludzie pragnący zostać dziennikarzami sportowymi, będą mogli szlifować redakcyjne umiejętności.

To wszystko znajduje się w jednym miejscu w serwisie SportoweBlogi.pl Jeżeli chcesz do nas dołączyć, zapoznaj się z naszym Regulaminem. Chcesz wiedzieć dlaczego warto zacząć pisać blog zajrzyj do zakładki Dlaczego blogi? Nie wiesz jak to wszystko zrobić zajrzyj do Instrukcji. Ale najpierw przeczytaj FAQ – znajdziesz tam odpowiedz na pytania, które mogą pojawić się zanim zaczniesz publikować artykuły.

 

Dołącz do zespołu i zostań autorem Sportowego Bloga!