Serwis SportoweBlogi, nie jest stroną o zarabianiu, ale do zarabiania na pisaniu artykułów. W filmiku instruktażowym zaprezentowaliśmy wam w jaki sposób, dodać reklamy Google Adsense w artykułach.

W niniejszym artykule podajemy kilka wskazówek, na temat zwiększenia ruchy na blogu, w celu zmaksymalizowania zysków z reklam. Zanim jednak o pomocy w zwiększaniu ruchy, należy przypomnieć złotą zasadę Google Adsense.

Złota zasada Google Adsense

Google nie lubi cwaniactwa, dlatego też bardzo szybko każe tych użytkowników, którzy próbują zarobić na Googlach w sposób nie do końca uczciwy. Rozwój technologii, pozwala na zlokalizowanie nielegalnych praktyk użytkownika. Czym są te nielegalne praktyki? Chodzi oczywiście o klikanie we własne reklamy lub namawianie ludzi w sieci do klikania w nie. Google bardzo szybko wychwytuje takich użytkowników i banuje ich konta. Gra nie jest więc warta świeczki, lepiej skoncentrować się na zwiększaniu ruchu na blogu.

Jak zwiększać ruch przy pomocy Social Media?

Po raz kolejny pojawia się kwestia regularności, jako fundamentów naszej pracy. Ruch na stronie najłatwiej wygenerować poprzez profile w popularnych serwisach społecznościowych. Jednak aby miało to sens, profil musi być prowadzony regularnie. Wpisy należy dodawać z odpowiednią częstotliwością, tak aby użytkownik był zawsze na bieżąco z wydarzeniami. W internecie znajdziecie mnóstwo porad jak poprawnie, prowadzić FanPage na Facebooku czy konto na Twitterze. Zanim jednak przyswoicie ogrom wiedzy, warto zacząć od kilku podstawowych zasad.

  1. Bądź regularny, dodawaj 2-3 wpisy tygodniowo, niech użytkownicy wiedzą, że klub funkcjonuje.
  2. Wpisy nie muszą być twojego autorstwa, jeżeli będziesz udostępniał artykuły innych klubów możesz liczyć na rewanż z ich strony.
  3. Podczas dodawania wpisu, pamiętaj aby oprócz własnego linka, dodać odnośnik do facebookowego profilu, drużyny z którą grałeś. Zwiększa to szanse na udostępnienie artykułu dla większego grona.
  4. Oprócz artykułów udostępniaj galerię, dodając je pamiętaj aby w opisie umieścić aktywny link do swojego bloga i link do profilu drużyny z którą graliście.
  5. Udzielając się na forach internetowych, dobrze jest umieścić link do bloga w stopce profilu. Większość z tych osób nie będzie należeć do twojego targetu, ale część z ciekawości zajrzy na blog.
  6. Wyślij prośbę do osób prowadzących serwisy gminne, powiatowe lub tematycznie związane z twoim miejscem działania, aby na swoim FanPageu udostępniali twoje wpisy.
  7. Zapraszaj znajomych do polubenia klubowego FanPagea, to najprostszy sposób aby uzyskać, dużą ilość obserwujących.

Powyższe zasady pomogą Ci rozwinąć nie tylko fanpage ale również bloga, na którym w niedługim czasie powinieneś zacząć zarabiać. Dużo pracy przed Tobą, zanim pierwsze pieniądze pojawią się na twoim koncie. Systematyczność, artykuły dobrej jakości i spore grono fanów, przyczyni się do wzrostu zasobności twojego portfela.

Logowanie