Jak zarabiać na pisaniu artykułów - SportoweBlogi


Wyjaśnienia dotyczące przyznawania poziomów prowizji

Krok 1 - reklamy Google Adsense

Zanim zaczniesz otrzymywać prowizję z tytułu pisania artykułów, powinieneś nabrać wprawy w pisaniu artykułów. Kod reklamy Google Adsense możesz dodawać do każdego napisanego artykułu. Jednak ilość reklam w artykule uzależniona jest od jego długości. Powyższa tabela pokazuje szczegółowy opis, liczby reklam Google Adsense w jednym artykule, w zależności od liczby znaków bez spacji. Zanim zaczniesz pisać zapoznaj się z poradnikiem - wiele zawartych tam uwag pomoże ci napisać wartościowy artykuł, na którym będziesz zarabiał.

Krok 2 - Pierwszy poziom Programu prowizji

Po opublikowaniu 50 artykułów, automatycznie zostaniesz dołączony do Programu prowizji - uzyskując 1 poziom w 3 stopniowej skali. Oznacza, to że jeżeli zamiast reklamy Google Adsense w twoich nowo publikowanych artykułach, zaczną pojawiać się reklamy dodawane przez Operatora - za każdą reklamą otrzymasz od 20% do 35% z przychodu. % z prowizji jaki będzie Ci się należał, został szczegółowo opisany w powyższej tabeli - BEZ ŚCIEMY. Wszystko jasno i klarownie. Możesz mieć pewność, że za czas poświęcony na pisanie, otrzymasz odpowiednie wynagrodzenie.

Krok 3 - Drugi poziom prowizji

Drugi Poziom prowizji można osiągnąć na kilka sposobów. Po dodaniu 70 artykułów dla jednej sekcji w jednym klubie, po dodaniu 100 artykułów dla różnych sekcji w 1 klubie, lub po dodaniu 120 artykułów dla kilku klubów niezależnie od liczby sekcji. Na drugim poziomie za każdy artykuł w którym zostanie umieszczona reklama przez Operatora, otrzymasz od 35% do 50% prowizji. Zasady przyznawania prowizji dla poziomu drugiego, przedstawione są w tabeli powyżej.

Krok 4 - Trzeci poziom prowizji

Żarty się skończyły! Nie jesteś już autorem-hobbistom ale poważnym dziennikarzem sportowym. Trzeci poziom prowizji możesz osiągnąć na kilka sposób. Po dodaniu 100 artykułów dla 1 sekcji w 1 klubie, lub po dodaniu 150 artykułów dla kilku sekcji nie zależności od liczby klubów. Za każdą reklamę umieszczoną w twoim artykule przez Operatora otrzymasz od 50% do 70% prowizji. UWAGA! Osiągnięcie 70% nie jest proste, dlatego od pierwszego swojego artykułu dawaj z siebie 100%.

Krok 5 - 70% z prowizji

Ponieważ osiągnięcie tego progu nie jest łatwe, śpieszymy z wyjaśnieniami. Próg ten będzie przyznawany za każdy nowy artykuł, który spełni określone wymagania. Również wcześniejsze publikacje danego autora muszą spełniać odpowiednie warunki. Trzy najważniejsze aspekty dotyczące autora i jego publikacji: 1. Wszystkie opublikowane artykułu przez autora zawierają: min 2000 znaków bez spacji, zdjęcie na okładkę i 1 zdjęcie lub film w artykule. 2. Artykuł publikowany ma przynajmniej 2500 znaków bez spacji, zdjęcie na okładce i 1 zdjęcie lub film w artykule. 3. Klub prowadzony przez autora został wybrany w pakiecie Ekskluzywnym

Krok 6 - Wypłata wynagrodzenia

Wypłata wynagrodzenia nastąpi na koniec miesiąca, po uzyskaniu minimum 1000 złotych brutto w przypadku osób fizycznych i 1230 złotych brutto w przypadku osób prowadzących działalność gospodarczą. Każda osoba fizyczna przed wypłaceniem, otrzyma umowę o dzieło, którą podpisaną będzie trzeba odesłać na adres Właściciela Serwisu lub na adres poczty elektronicznej. Wypłata wynagrodzenia nastąpi w terminie 7 dniu od daty otrzymania wypełnionej umowy. W przypadku osoby prowadzącej działalność gospodarczą, wypłata wynagrodzenia nastąpi w terminie 14 dni od daty wystawienia faktury.

Wątpliwości dotyczące przyznanych prowizji

Ile zarobię na artykule.

Naliczenie przychodu za artykuł nie jest proste i wiąże się z wieloma zmiennymi. Niezależnie od stopnia prowizji, długość artykułu decyduje o zysku. Krótki artykuł na 1500 znaków bez spacji, przyniesie ci przychód na poziomie 3 złotych brutto. Ten sam artykuł rozbudowany do 2500 znaków bez spacji będzie wart już 9 złotych brutto. W przypadku najwyższego progu 70%, za dobry artykuł możesz zarobić nawet 31 złotych brutto.

Dlaczego tak trudno uzyskać wyższy procent prowizji?

Współpraca pomiędzy użytkownikiem a serwisem, opiera się na wzajemnym zaufaniu. SportoweBlogi chcą dostarczać użytkownikom artykuły najlepszej jakości i dokładnie opisujące dane wydarzenie sportowe. Chcemy aby autorzy dostarczali dobrej jakości artykuły, które będą warte uwagi kibiców, oraz reklamodawców. Trudność w zdobywaniu progów prowizji, ma na celu wynagradzanie Autorów, którzy wkładają serce w swoją pracę.

Czy mogę odwołać się od decyzji o przyznaniu % za dany artykuł

Przyznany % za dany artykuł jest subiektywną opinią Administratorów i Moderatorów Serwisu. Autorowi nie przysługuje odwołanie od tej decyzji. Regulamin wraz z tabelkami prowizji, szczegółowo opisują warunki, jakie musi spełniać Autor i artykuł, aby uzyskali więcej % prowizji za dany artykuł. Jeżeli piszesz dla kibiców, nie musisz się martwić twoja praca zostanie wynagrodzona możliwe największym zyskiem. Jeżeli szukasz łatwego zarobku to źle trafiłeś.

Ile można zarobić miesięcznie?

Wszystko zależy od progów do jakich zostałeś przypisany i jakości artykuł, które publikujesz. Jeżeli Kluby dla których piszesz są chętnie wybierane w pakietach Ekskluzywnych, to pisząc 3 artykuły dziennie możesz zarobić ponad trzy tysiące miesięcznie. Co weekend w Polsce rozgrywane są tysiące spotkań w różnych dyscyplinach sportu, w różnych kategoriach wiekowych. Każdy Autor ma więc ogromne pole do działania.